Mansur Yavaş adaylık başvurusu yaptı: Kendimi Ankara halkına emanet ediyorum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için CHP Ankara İl Binası’nda başvuruda bulundu.

Yavaş’ın il binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

ÖRNEK ALINDIK, DEVAM EDECEĞİZ: Seçimlerden önce bir zihniyet değişikliği yapacağımızın ve tarafsız bir şekilde Ankara halkına hizmet edeceğimizin sözünü vermiştik. “Proje nedir?” diye soranlara da aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımız yine Ankara’ya harcamak diye açıklamıştık. Örnek alındık, karşılığında dünya çapında ödüller de aldık. Ankara’nın dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermeyi amaçladık, bunu yapmaya da devam edeceğiz.

KENDİMİ ANKARA HALKINA EMANET EDİYORUM: En büyük amacımız beton bloklara değil güneşe, halka öncelik veren yönetimimiz aynı şekilde devam edecek. Artık Belediye Meclisi’nde bugüne kadar gördüğünüz şeyleri görmek istemiyoruz. Çoğunluk alınca demokratik olmayan kararlar almayacağız. Şimdiye kadar topal ördek olarak adlandırıldık ama hiçbir zaman şikayet etmedik. Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir kent haline getirmeye devam ediyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum, kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum.

‘TAKDİR KENDİLERİNİN’

Yavaş, İYİ Parti ile ittifak konusu üzerine gelen bir soruya da, “Şimdiye kadar Millet İttifakı belediye başkanları olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Biz yine beraber çalışmayı sürdürmek isteriz ama takdir kendilerinindir, takdir Ankara halkınındır” yanıtını verdi.

‘GÖKÇEK EVİN MOBİLYALARINI BELEDİYEYE ÖDETMİŞ’

Yavaş, eski ABB Başkanı Melih Gökçek’in henüz görevdeyken belediyeye ait bir konutu ihaleye çıkarıp sonrasında almasıyla ilgili mahkemenin verdiği tahliye kararıyla ilgili soruyu ise şöyle cevapladı:

“Sayın Gökçek’e görevi bırak dedikleri esnadan daha sonra kendi başkanlık yazısıyla oturduğu 4 adet konutun satışına karar vermiş, kendisi de bu karar geçerken başkanlık yapmış Meclis’e. Bu bir suçtur. Yerel mahkeme aleyhimize karar vermişti ancak istinaf tapuların tekrar belediyeye tesciline karar verdi. Yargıtay süreci de var. Bunun için ben soruşturuldum. ‘Niye soruşturdun?’ diye soruşturuldum ama nihayetinde haklı çıktım. Sadece konut olsa daha iyi. Belediyede yaptığımız incelemde özel kalem adına alınan ev mobilyalarının da Gökçek’in evine gittiğini gördük. Bunu da soruşturuyoruz. Yani sadece evi almamış, eşyaların parasını da belediyeye ödetmiş. Maalesef durum budur. Ankara halkının bir kuruşunun hesabını sormakla görevliyiz. Gerisi yargının işi. Yargıtay işini beklemeden evi tahliye etmesi beklediğim bir davranış. Aslında beklemediğim bir davranış ama olması gereken odur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

xxx