iPhone 15 Pro Max’in ciddi aşırı ısınma sorunları yaşadığı bildiriliyor

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 15 Pro, son raporlara göre performansının yüksek olmasına rağmen aşırı ısınma sorunuyla karşı karşıya. Bu sorun, Apple’ın A17 Pro yonga seti, TSMC tarafından üretilen dünyanın ilk 3nm yonga seti olmasından kaynaklanıyor. Bu teknolojik gelişme, performans artışına katkıda bulunsa da, yonga setinin aşırı ısınmasına neden oluyor.

Bilinen bir duyumcu olan Revegnus, Mart ayında attığı bir tweet ile TSMC’nin 3nm süreciyle mücadele ettiğini belirtti. Bu durum, Apple’ın A17 Pro için belki de normalde reddedilecek yonga setlerini kabul etmesine neden olmuş olabilir. Daha sonra Revegnus, iPhone 15 Pro’nun ısı haritasını paylaştı ve A17 Pro yonga setinin etrafındaki bölgenin 48°C (118.4°F) sıcaklıkla en yüksek ısıya sahip olduğunu gösterdi.

iPhone 15 Pro Max’in ciddi aşırı ısınma sorunları yaşadığı bildiriliyor

Popüler YouTube içerik üreticisi Vadim Yuryev, Apple’ın istediği benchmark sonuçlarını elde etmek için A17 Pro’nun gücünü artırdığını ileri sürdü. Ancak bu, cihazın daha hızlı ısınmasına ve pil ömrünün azalmasına neden olabilir.

Aşırı ısınma, iPhone 15 Pro‘nun performansını kısa sürede düşürüyor. TechTablets incelemesine göre, cihazın performansı sadece 2 dakika içinde yüzde 25 azaldı ve 20 dakikalık bir GPU yükünden sonra performans yüzde 34’e düştü. Ancak, bu duruma rağmen, iPhone 15 Pro’nun benchmark sonuçlarının mobil bir yonga seti için etkileyici olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

xxx