Gözaltındaki Dilan Polat’tan Meral Akşener paylaşımı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada eşiyle birlikte gözaltına alınan Dilan Polat’a göndermede bulundu.

Dilan Polat’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda İYİ Parti lideri Akşener’e cevap geldi.

“KENDİSİNDEN ÇOK BU MİLLETE FAYDAMIZ VAR”

“Meral hanım bizi dinlemeden yoksulluğun sebebi bizi görmüş. Türkiye’yi yönetme iddiasında bu ayrımcılığı nasıl yapar. Bizden şikayetçi bir vatandaş var mıymış?” diye sorulan paylaşımda “İddia ederim kendisinden çok bu millete faydamız var, garibe yardımımız var. Biz insanımıza bağış yapıyoruz bağışla milletvekili değil. Bizim üzerimizden siyaset yapıp iktidara saldırma nedeni yapmasın. Neredeyse muhalif medya ve muhalefetin iktidarla siyasetin piyonu olacağız” ifadelerine yer verildi.

“GAZETECİLİĞİNİZ VE HUKUKÇULUĞUNUZ BU MUYMUŞ?”

Öte yandan Polat’ın hesabından Avukat Feyza Altun’un “Bunların dili çok uzadı. Diyorlar ki gelin bizi daha da linç edin. Sen kim siyasetçilere dil uzatmak kim?” paylaşımı alıntılanarak, “Aha gerçek itiraf! ‘Linç edicilerimiz’ Gazeteciliğiniz ve hukukçuluğunuz bu muymuş? Linç suç değil midir? insanlık dışı değil midir?” yazıldı.

Gazeteci Emrullah Erdinç, tweet paylaşımlarını yapanın Dilan Polat olmadığını söylemişti. Paylaşımları yapanın kim olduğu ise henüz bilinmiyor.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada Dilan Polat ve Engin Polat çiftine göndermede bulunmuştu. Akşener şunları söylemişti:

“Bu ülkede ne yapılırsa yapılsın insanlar rezil olmuyor. Allah bize bu hırsızları bu yolsuzları bu ahlaksızları rezil etmeyi nasip etsin inşallah. Çaldıkları paralar, yaptıkları ahlaksızlıklar. Ey büyük Allah’ım yanlarına kalmayacağını ben biliyorum. Çoluğundan çocuğundan çıktığını, çıkacağını biliyorum. Ama Türkiye’yi bu kafayla yönetenlerin Türkiye’yi getirdikleri durum budur.

Her biri birer Dilan Polat haline gelmiş, her biri birer Engin Polat tipine dönmüş çocuklarımız… Bir tarafta ise karnı guruldayan, KYK yurtlarında yemeklerinin içinden böcek, solucan çıkan çocuklar, yemek bittiği için yemek yiyemeyen çocuklar. Bunlar Gayretullaha dokunur. Allah bunları kursağından getirir, bunlara sebep olanları kahrı perişan eyler. Allah’ım nasip et, bunların kursaklarından bu haram lokmayı almayı bize nasip et Allah’ım.”

Bir yanıt yazın

xxx