Eda Erdem: Kimse bize bunu hediye etmedi!

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya’yı 3-1 mağlup ederek Paris’te düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandı. Filenin Sultanları bu yaz unutulmaz başarılar elde etti. Kaptan Eda Erdem Japonya maçının ardından flaş açıklamalarda bulundu.

Japonya’nın iyi bir oyun sergilediğini belirten Eda Erdem, “Çok zor maç oldu. Turnuvanın en istikrarlı takımı Japonya’ydı zaten. Çok iyilerdi gerçekten, özellikle ilk sette.” ifadelerini kullandı.

Bu yaz asıl hedeflerinin 2024 Paris’e katılmak olduğunun altını çize kaptan, “İkinci seti kazanmamız momentumu değiştirdi. Diğer setlerde oyun denk gitti ama ağırlığımızı koyduk. Çok yorulduk ama değdi. Bu yazın en büyük anlamı Paris Olimpiyatları’na bilet almaktı.” şeklinde konuştu.

Eda Erdem’in açıklamalarının devamı şu şekilde:

“Japon taraftarlar çok keyifliydi ve çok saygılıydı. Hayatın her anında çok saygılı insanlar zaten ama Japon seyircilerin desteği bir yere kadar onları götürdü. Bayrakların İstanbul Boğazı’na asılması bizi çok duygulandırdı. Görüntüler çok hoş ama biz bunu hak etik gerçekten. Kimse bize bunu hediye etmedi. Bütün yaz bunun için uğraştık.”

Bir yanıt yazın

xxx