Ahmet Çakar: Antalyaspor hükmen mağlup edilmeli

Eski hakem, spor yorumcusu Ahmet Çakar, İsrailli oyuncu Sagiv Jehezkel‘in Trabzonspor maçında attığı golden sonra yaptığı hareket nedeniyle Antalyaspor’un hükmen mağlup edilmesi gerektiğini söyledi.

Antalyaspor’un Trabzonspor maçında attığı golden sonra yaptığı hareket nedeniyle kadro dışı bırakılan İsrailli oyuncu Sagiv Jehezkel, gözaltına alındı.

Antalyaspor Kulübü, Trabzonspor maçında attığı golden sonra İsrail-Hamas savaşının başladığı tarih olan 7 Ekim 2023 gününe gönderme yapan İsrailli futbolcu Jehezkel’i kadro dışı bıraktı. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise Jehezkel hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. 

Eski hakem, spor yorumcusu Ahmet Çakar da yaptığı paylaşımda, Antalyaspor için disiplin talimatını hatırlatarak şöyle yazdı:

“Antalyaspor’un İsrailli oyuncusunun yaptığı ‘ağır ideolojik ve soykırımı destekleyen’ propagandası nedeniyle disiplin talimatının 52. Maddesi uyarınca Antalyaspor hükmen mağlup edilmelidir.”


TIKLAYIN – Gol sevincinde 7 Ekim’in 100. gününe gönderme yapmıştı; Antalyaspor’un İsrailli oyuncusu Jehezkel, kadro dışı bırakıldı

TIKLAYIN – Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu hakkında soruşturma başlatıldı

TIKLAYIN – Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu gözaltına alındı

TIKLAYIN – Antalyaspor Başkanı Boztepe: Spekülasyona neden olabilecek bu hareketi asla tasvip etmiyorum

TIKLAYIN – TFF’den Jehezkel için kınama: Sorumlular ile ilgili gerekli işlemler ve disiplin soruşturmaları ivedilikle başlatılmıştır

 

Bir yanıt yazın

xxx