Toplu taşımada maske yasağı ne zaman kalkacak? Bakan Koca duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı. Erdoğan maske kullanma zorunluluğuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Korona virüs tedbirleri çerçevesinde yaklaşık 3 yıldır uygulanan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına vakalar, binin altına düşene kadar bir müddet daha devam edilecektir. Bilim Kurulumuzun önerisi, ileri yaşlardaki kişiler ile kronik hastalığı, hastalık şüphesi, riskli gruplarla teması olanların maske kullanmaya devam etmeleri yönündedir.” ifadelerine yer verdi.

TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Toplu taşımada maske yasağı ne zaman kalkacak?” sorusunun yanıtını da vermiş oldu.

Bakan Koca, “Okullarda ve diğer kapalı alanlarda maske mecburiyeti kalktı. Toplu taşıma araçlarıyla sağlık kuruluşları, vaka sayısı 1.000’in altına düşene kadar uygulamada istisnayı teşkil ediyor. Çok yakında yüzümüzün akıyla maskesiz hayata geçiyoruz. Dün 2.604 olan vaka sayısından bu belli!” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın