Telefon çalarken kameralara yakalandı: Zenginden alıp yoksula veriyorum

Tayland’da teknolojik mağazalara hırsızlık yapmaya giren kişi, toplam bedeli 1,9 milyon baht (yaklaşık 900 bin TL) olan 128 kesim eşya çaldı. Mağazalardan cep telefonlarını çalarken yalnızca iç çamaşırı giyen ve birçoğunu evsizlere dağıtan hırsız, “Zenginden alıp yoksula veriyorum” dedi.

Bangkok Post’un haberine nazaran, hırsız pazar günü sabah saatlerinde girdiği dükkandan birçok cep telefonu olmak üzere yaklaşık 1,9 milyon baht kıymetinde 128 eşya çaldı. Polis, Jeh-isma-ae Hama’yı kiraladığı odada tutukladı. Gruplar, hırsızın tutuklandığı kiralık odada 31 cep telefonu bulduklarını kiralanan bir öteki odadaysa 58 telefon daha bulunduğunu açıkladı.

Polise çevrimiçi haritalardan cep telefonu satış noktalarını seçtiğini ve arkadaşlarının bilakis çocukluğunda cep telefonu olmadığı için cep telefonlarını çaldığını söyleyen Hama’nın, çalıntı eşyaları tren istasyonunda, evsizlere ve ayrıyeten kendi memleketi Narathiwat eyaletindeki insanlara ‘Robin Hood tarzında’ dağıttığını söylediği sav edildi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın