Sosyal medya bu soygun girişimini konuşuyor

Kullandıkları aracın camına ateş edildi. Bir saniye bile tereddüt etmeden, gözlerini bile kırpmadan işlerini yapmaya devam ettiler.

Güney Afrika’nın pretorya kentinde bir para nakil aracı seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradı. Araç saldırganlar tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Güvenlik görevlileri kurşun geçirmez camlar sayesinde yara almadan yoluna devam edip, saldırganlardan kurtulmayı başardı. Saldırı anı ise araç içi kamerası tarafından kaydedildi. Güvenlik görevlilerinin soğukkanlılığı sosyal medyada gündem oldu.

Görüntülerde aracı süren görevlinin saldırının başlaması ile arkadaşına “Silahını hazırla” dediği duyuldu. Sürücü tarafındaki cama ise bir kurşun isabet etti. Ancak aracı kullanan görevli kılını bile kıpırdatmadı. Saldırının devam ettiği saniyelerde görevliler destek istemek için telefonları ile arama yaptı. Sürücü daha sonra aracı güvenli bir yere çekerek tüfeği ile saldırganlara karşılık vermek üzere araçtan indi. Şüphelilerin para nakil aracını durdurmak için araca birkaç el ateş ettiği ancak aracın hırsızlardan kaçmayı başardığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir