Son dakika haberleri! Kaymakam Tosun: “Şehit ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin her zaman yanındayız”

Kütahya‘nın Hisarcık ilçesinde Türkiye Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanının verilişinin 101. yıl dönümü törenle kutlandı.

Tören, Atatürk anıtına Kaymakam İsmail Tosun ve Belediye Başkanı Fatih Çalışkan tarafından çelenk konulmasıyla başlandı.

Bugün burada en büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel vatanın bütünlüğünü korumak, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti devletinin devamlılığını sağlamak milletimizin huzur ve güvenliğini temin uğruna generalinden erine, öğretmeninden polisine vatan savunmasında kolunu ve bacağını kaybedip ” Vatan sağ olsun” diye haykıran yüce insanları gazileri anmak için toplandık” dedi.

“Türk milleti tarih boyunca gazisine ve şehidine sahip çıkmıştır”

Çelenk koyma töreninin ardından şehit aileleri ve gazilerle makamında bir süre görüşen Kaymakam İsmail Tosun, “Şehit ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin her zaman yanındayız. Bir isteğiniz, bir ihtiyacınız olursa emrinize amadeyiz” dedi. Kaymakam Tosun, daha sonra şehit aileleri ve gazilerle tek tek tanışıp sohbet etti. – KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın