Sel bölgesinde olduğu için eleştirilen AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Kabaktepe’den muhalefete: Siz neden burada değildiniz?

İstanbul’da evvelki gün tesirli olan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle Esenyurt’ta kimi mahallelerde sel meydana gelmiş, konut ve iş yerlerini su basmıştı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, selin vurduğu bölgelerde incelemede bulunmuş, basın toplantısında AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe’nin de yer alması muhalefet tarafından eleştirilmişti.

“İŞ YAPMAYA VAKİT BULAMAYANLAR ANLAYAMAZ”

Kabaktepe, toplumsal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulunarak tenkitlere karşılık verdi.

“Sahte sorular ve algı operasyonları ile ne gerçekliği örtebilir, ne de ayıbınızı kapatabilirsiniz. Bizler; selde, karda, sarsıntıda milletimizle birlikte uğraş ederiz ve milletimize seri hizmet eden devletimizin yanında oluruz.” diyen Kabaktepe, “Tatilden, şezlongdan, balıkçıdan iş yapmaya vakit bulamayanların, devletimize seri katil diyenlerin bunu anlamasını beklemiyoruz esasen. CHP olarak karakterinizi oyunlarla saklamaya çalışsanız da; bu aziz millet sizi yeterli tanır… Zulümlerinizi de, oyunlarınızı da düzgün bilir.” tabirlerini kullandı.

“SİZ NEDEN BURADA DEĞİLDİNİZ”

Kabaktepe, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Halkımıza üsten bakmak sizin geleneğinizdir. Bu sebeple; selle boğuşan İstanbullular’ın kederleri ile dertlenmemenizi milletimizin takdirine bırakıyorum. İstanbul selle boğuşurken, İBB Lideri, CHP parti yetkilileri ayakları ıslanır diye mi afet bölgesinde yoklardı?

Algılarınıza, yalanlarınıza karşı gayret edecek ve milletimiz için atılıma devam edeceğiz. Asıl sorulması gerek soru: ‘Siz neden burada değildiniz?'”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın