Oktay Vural’ın ‘yenilenme’ daveti MHP kanadında tartışmaya yol açtı

Eski MHP Küme Başkanvekili Oktay Vural’ın, partisinin de içinde yer aldığı Cumhur İttifakı’na yönelik tenkitleri, MHP kanadında da tartışılıyor.

Vural, katıldığı bir TV programında, Türkiye’deki iktisat idaresini ve siyaset iklimini eleştirmişti. Türkiye’de kaygı ikliminin olduğunu da belirten Vural, “Yenilenmemiz gerek” demişti. Vural’ın kelamları MHP’de de tartışmaları beraberinde getirdi. Kulislerde, “parti siyasetine karşıt açıklama ve beyanlarda bulunduğu” gerekçesiyle, hala MHP’nin üyesi olan lakin etkin misyonda bulunmayan Oktay’ın “Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilebileceği” konuşuluyor. 

“HEMEN OLMAZ”

Vural ile ilgili şimdi bir disiplin sürecinin başlatılmadığı bilgisini paylaşan parti idaresi şu değerlendirmeyi yapıyor: “Sayın Vural’ın yaptığı açıklamalar, kendi görüşüdür. Parti olarak, ‘Vural bunları söylemiş, hakkında çabucak bir disiplin süreci başlatalım’ üzere bir tutumdan yana olmayız. Bir üyenin merkez disiplin konseyine sevki için parti siyasetlerine karşıt hareket ve beyanlarda bulunması ve bunun devamlılığı gerekli tüzük kurallarımıza nazaran. Lakin elbette ki Vural ile ilgili süreci takip ederiz. Ayrıyeten partimize Vural’ın ‘İYİ Parti’ye geçmek istediği’ istikametinde bilgiler de geliyor. Sürece nazaran kıymetlendirme yapılır. Bekleyip göreceğiz.” 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın