Netflix abone kayıplarındaki faturayı çalışanlara kesti: 300 kişiyi işten çıkardı

Dünya çapında 220 milyon aboneye sahip olarak yayın pazarının önde gelen imal şirketlerinden olan Netflix, Disney Plus ve Amazon Prime Görüntü üzere rakip platformların piyasaya sürülmesiyle son yıllarda şiddetli bir rekabetle karşı karşıya kaldı.

Nisan ayında 200 bin abone kaybettiğini açıklayan firma mayıs ayında 150 çalışanı ile yollarını ayırdı. Firma yetkilileri tarafından yapılan yeni açıklamada, 300 kişinin daha işten çıkarıldığı açıklanırken, abone sayılarının temmuz ayına kadar 2 milyon daha düşmesini bekledikleri duyuruldu

İşten çıkarmaların akabinde firma tarafından yapılan açıklamada, “İşe kıymetli ölçüde yatırım yapmaya devam ederken, bu ayarlamaları daha yavaş gelir büyümemize paralel olarak maliyetlerimizin artması için yaptık” tabirlerine yer verildi.

Netflix Genel Müdürü Ted Sarandos, Netflix’in uygun fiyat isteyen kitlelere hitap etmek için yeni reklam iştirakleri için birçok şirketle görüştüğünü kaydederek, “Bildiğiniz üzere Netflix’e reklam eklemiyoruz. Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklam izleyeceğim diyen beşerler için bir reklam katmanı ekliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın