Metin Öztürk’ten Nuri Şahin paylaşımı

Galatasaray’ın başkan adayı Metin Öztürk, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor’un yaptığı ‘Nuri Şahin’ açıklamasına yanıt verdi.

Öztürk, “Gelecek sezon planlamasında yerli hoca düşündüğümüzü söylediğimizde medya ve taraftarın aklına gelen 4-5 hocadan biri de Antalyaspor’un başarılı hocası Nuri Şahin oldu. Her demecimde net olarak, ‘Biz kendi başarımız için başka kulüplerin oyuncu ve hocalarının kafasını karıştırmayız. Nuri Şahin hocamız eminim önümüzdeki 4-5 yıl içinde önce Antalyaspor’a ardından da Milli Takımımıza hoca olarak önemli katkılar yapacaktır’ dememe rağmen medyada konunun hala sürüyor olması hepimizi üzüyor. Konuyu burada kapatıp Galatasarayımızın ana sorunlarına odaklanmakta fayda var. Başka takımlarla lüzumsuz polemik bize uymaz. Gerek Antalyaspor gerekse başarılı başkanı Sayın Aziz Çetin ve ekibine lig maratonunda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Galatasaray Kulübü’nün başkan adaylarından Metin Öztürk’ün seçilmeleri halinde Antalya ekibinin futbol sorumlusu Nuri Şahin ile görüşeceklerini açıklaması üzerine Fraport TAV Antalyaspor, yazılı açıklama yayımladı.

Antalyaspor’un resmi sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Son günlerde futbol sorumlusu Nuri Şahin ile ilgili medyada yer alan haberler üzerine bir açıklama yapma gereği doğmuştur. Türk futboluna örnek olabilecek bir modelle sadece A takımımızın değil, futbol şubemizin de başına getirdiğimiz Sayın Nuri Şahin’in Galatasaray’a transfer olacağı ile ilgili gerçek dışı haberler ve bazı açıklamalar yapılmaktadır. Öncelikle şunun iyi bilinmesini isteriz ki; futbol sorumlumuz Nuri Şahin ile aramızda 5 yıllık sözleşme mevcuttur. Vizyonumuz, Sayın Nuri Şahin ile kulübümüzün bugününü değil, geleceğini de inşa etmektir. Bu hedef doğrultusunda adım adım ilerlerken çıkan bu haberler sadece kulübümüze değil, Türk futboluna da zarar vermektedir. Ülkemizin değerli kulüplerinden biri olan Galatasaray’ın başkan namzeti Sayın Metin Öztürk’ün ‘Sezon sonunda Nuri Şahin ile görüşürüz’ ifadeleri, spor etiğinin tamamen dışında bir açıklamadır. Biz Antalyaspor olarak hiçbir değerimizin başka bir kulüp tarafından seçim malzemesi olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın