Mahkeme, Alkoçlar Otelcilik için ikinci kere iflas kararı verdi

Turizm kesiminin ‘en güçlü’ markalarından biri olduğu tez edilen Alkoçlar Otelcilik AŞ için mahkemeden ikinci iflas kararı çıktı.

Hülya Koçyiğit’in damadı Seçkin Alkoçlar’a ilişkin, Bin 400 yatak kapasiteli 3 otelin işletmecisi olan Alkoçlar Otelcilik AŞ 2018’de konkordato talebinde bulundu, İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi önlem kararı verdi.

BORÇ 60 MİLYON TL’Yİ AŞIYOR, TEKNİK ZATİ OLARAK İFLASTAYDI

HalkTV.com’un aktardığına nazaran, konkordato süreci devam ederken Bodrum ve Alaçatı’daki oteller kapatıldı. Yargılama sırasında belgeye giren konkordato raporu, şirketin teknik olarak iflasta olduğunu ortaya koydu.

Dosyaya bakan mahkeme 60 milyon lirayı aşan borcu bulunan şirketin iflasına karar verdi. Şirket karara itiraz etti, evrak bu kez istinaf sıfatıyla İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 45. Hukuk Dairesi’ne gitti. Daire 30 Haziran 2021’de lokal mahkemenin kararını bozdu.

MAHKEME KARARINDA DİRENDİ

Bozma kararı sonrası evrak bir kere daha İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne gitti. Kararında direnen mahkeme, 16 Haziran’da şirketin iflasına karar verdi. Evrak, tasfiye süreçlerinin yürütülmesi için İstanbul İflas Müdürlüğü’ne gönderildi.

‘VEDA’ İLETİSİ

Unvanı değiştirilerek Emel Otelcilik AŞ olan Alkoçlar’ın web sitesinde ise Seçkin Alkoçlar imzasıyla veda bildirisi yayınlandı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın