Konut ihalesinin adresi yine AKP

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) konut ihalesi yine AKP’li firmaya gitti. Elazığ’dan AKP milletvekili aday adayı olan Veysel Demirci’nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Ziver İnşaat, son 11 yılda, sözleşme bedeli 5 milyar 595 milyon 441 bin lira bedelli 53 ihale aldı. Ziver’e bu da yetmedi.

Şimdi de TOKİ’nin “Elazığ İli, Karakoçan İlçesi, Yeni Mahallesi 309 Adet Konut ve Sarıcan Beldesi 48 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesinin 666 milyon 666 bin bedelle kazananı Ziver Petrol oldu.

TOKİ, 4 Nisan 2023’te ihaleye çıkarak “Elazığ İli, Karakoçan İlçesi, Yeni Mahallesi 309 Adet Konut ve Sarıcan Beldesi 48 Adet Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” yaptıracağını duyurdu.

TOKİ’nin ihalesi yine kamu ihalelerinde istenmeyeni eleme amacıyla kullanıldığı için eleştirilen Pazarlık 21 B usulüyle yapıldı. Davet usulüyle yapılan ihaleye 6 firma geçerli teklif sundu. İhalenin kazananı ise 666 milyon 666 bin 666 TL tutarla Ziver İnşaat oldu.

AKP PLAKET VERDİ

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Demirci’ye AKP Elazığ İl Başkanlığı binasının yapım sürecinde partiye destek verdiği belirtilerek, 2022’nin mart ayında yapılan AKP Elazığ il binasının açılışında AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir tarafından plaket verilmişti. Durumu sosyal medya hesabından paylaşan Demirci, “Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı binasının yapım sürecinde verdiğimiz katkı ve desteklerden dolayı Ak Parti Genel Başkan Yrd. Sn. Erkan Kandemir tarafından şahsıma plaket takdim edildi. Kendilerine teşekkür ediyorum…” demişti.

Bir yanıt yazın