Karar verildi: 2023 yılına kadar uzatıldı

Otomotiv sektörü tüm dünyada büyük bir değişim içerisinde. Artık içten yanmalı motorlu binek otomobiller hayatımızdan yavaşça çıkıyor. Tesla gibi bazı markalar önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yeni elektrikli kamyonet ve tır modellerini piyasaya sürecek.

3. kez ertelendi

Tabii bu durum işin yalnızca bir yüzü. Diğer tarafta altyapı desteği gibi sürecin ilerlemesi için kritik öneme sahip konular var. Bu doğrultuda, bugün yayınlanan Resmi Gazete ile birlikte elektrikli şarj istasyonu ruhsat alım şartı 3. kez ertelendi.

2023 yazına ötelendi

Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile işyeri açma (elektrikli şarj istasyonu dahil) belgesi ruhsat alım şartı 3. kez uzatıldı. İlgili karar aynı zamanda oyun, eğlence, su, spor ve macera parkları ile teleferikler ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan iş yerleri, motorlu kara taşıtı kiralama işletmeleri ve her türlü motorlu araç testi ve incelemesi yapan ekspertiz yerlerini de kapsıyor.

Karar değişti

Düzenleme ile birlikte uyum için verilen ve halihazırda 2 kez uzatılmış olan süre bir kez daha ileri tarihe alındı. Orijinal karar içerisinde yer alan 31.07.2022 tarihi ise 31.07.2023 olarak değiştirildi. Dolayısıyla elektrikli otomobil şarj istasyonları için yatırım yapan kişiler bu ek süreden faydalanabilecek. Ayrıca geçmişe dönük istasyonların da tamamının ruhsatlandırılacağı açıklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın