Kahvenin Bir Yararı Daha Ortaya Çıktı! Saç Sorunu Olanlar Artık Kahveye Öbür Gözle Bakacak

Dünyada en çok tüketilip, en çok sevilen içeceklerden biri olan, dozunda içilen kahvenin sıhhat açısından pek çok faydası var. Yapılan araştırmalar da kahvenin sıhhat üzerinde yararlarını kanıtlamış durumda. Pekala size saçlarınızı kahve ile yıkamak çok yararlı desek!

“Saçınızı kahve ile yıkamak mı? Bu size saçma gelebilir!” Lakin hoş, parlak ve sağlıklı saçlar istiyorsanız, o kadar da makus bir fikir değil. Araştırmalar, kahvenin saçınızın parlaklığını ve büyümesini güzelleştirebileceğini gösteriyor. Ayrıyeten, koyu saç renklerine derinlik kazandırmaya da yardımcı olur. Unutulmaması gereken kıymetli: Bu usul bilhassa koyu kahverengi saçlı beşerler içindir. Sarı saçlarda sonuçlar daha az hoş ve tesirli olabilir.KAHVE İLE SAÇ YIKAMAK

Bir demlik ekstra güçlü kahve yapın. Kahve ne kadar koyu ve güçlüyse saç renginize o kadar derinlik katacaktır. Kahven yok mu? Saçınızı yıkamak için öğütülmüş espresso da kullanabilirsiniz. Sarı yahut kızıl saçlarınız varsa, öbür bir usule gitmek isteyebilirsiniz. Bu tedavi aslında açık saç renklerinin biraz kirli yahut soluk görünmesine neden olabilir.

Yapmanız gerekenler şunlar:

  • Saçınızı olağanda yaptığınız üzere şampuanla yıkayın ve yeterlice durulayın.
  • Saçınızdaki fazla suyu sıkmak için ellerinizi kullanın. Çok kuru yeterli değil, fakat saçınız da ıslak olmamalı.
  • Eğilip saçınızı öne yanlışsız çevirin. Soğuk kahveyi saç derinize ve saç tabanlarınıza yeterlice dökün.
  • Daha kapsamlı bir tedaviye gitmek istiyorsanız, başınızın altına yere büyük bir kase koyabilir, böylelikle kahveyi yakalayabilir ve tedaviyi tekrarlayabilirsiniz.
  • Saçınızı başınızın üstünde birleştirin ve bir duş bonesiyle örtün. Kahveyi 20 ila 60 dakika saçınızda bekletin. Kahveyi ne kadar uzun mühlet bekletirseniz, saçlarınız o kadar koyu olur.
  • Kahveyi saçınızdan ılık suyla durulayın ve saçınızı kurumaya bırakın.

Bu usulü nizamlı olarak tekrarlarsanız saçlarınız daha koyu, daha parlak ve daha sağlıklı hale gelmeye başlayacaktır. Kahve ayrıyeten saç büyümesini düzgünleştirir, bu da daha az saç dökülmesiyle uğraşmanız gerektiği manasına gelir. Bu formülden en güzel biçimde yararlanmak istiyorsanız, sonrasında saçınızı elma sirkesi ile durulamayı tercih edebilirsiniz. Bu, rengin korunmasına yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın