Kahve Telvesinin Bu Yararını Daha Evvel Duymadınız! Kahve Telvenizi Çöpe Atmadan Evvel İki Sefer Düşünün

Yaz mevsimi, hepimizin dışarıda oturmayı ve güneşin tadını çıkarmayı sevdiği vakti getirir. Bahçenizde çok vakit geçiriyorsanız, muhtemelen hoş, iç açıcı ve cazibeli görünmesini isteyeceksiniz. Bahçenizdeki bitkiler biraz takviye alabilir mi? O vakit biraz kahve telvesi kullanmayı denemelisiniz zira bu yalnızca fark yaratabilir!KAHVE TELVESİNİ SEVEN KİMİ BİTKİLER VAR!

Bir fincan kahve sabahları gerçek bir cankurtaran olabilir ya da öğlenden sonra yorgunluğunuzu atmaya gereksiniminiz olduğunda. Lakin kupanızı yaptıktan sonra kalan kahve telveleri de çok kullanışlıdır. Aman sakın kahve telvesini çabucak atmayın. Zira kahve telvesi bahçenize gerçek bir takviye verebilir. Kahve telvesi gübre kadar yararlı olabilir. Tabii ki, toprağı kompost yığınınıza ekleyebilirsiniz, lakin bunları direkt bahçenizde de kullanabilirsiniz. Bunun nedeni, kahve telvesinin azot, fosfor, potasyum, magnezyum ve bakır üzere bir bahçeye yarar sağlayabilecek pek çok şey içermesidir. Pekala tam olarak nasıl kullanıyorsunuz? Hepsini size açıklayacağız!BİTKİLER

Az ölçüde kahve telvesi bile bahçenizdeki planlar ve eserler için mükemmeller yaratabilir. Ortanca ve orman gülleri üzere bitkiler biraz ekşi oldukları için bu toprakları sever. Birtakım yerleri zerzevat bahçenize de uygulayabilirsiniz. Havuç, balkabağı ve domates, bilhassa yakıt olarak biraz kahve telvesi ile gelişebilecek.

Bahçenize birinci sefer bir bitki ektiğinizde, saksı toprağı ile biraz kahve telvesi karıştırabilirsiniz. Bunu seçtiğiniz ekicinize koyun ve akabinde bitkinizi ekleyin. Aslında epeyce eski olan yerleri kullanmadığınızdan emin olun. Kahve telvesi çok çabuk küflenir, bu yüzden onları hala tazeyken kullanmalısınız. Kimi münasebetleriniz var fakat bunları çabucak kullanmanız gerekmiyor mu? Kapalı bir kapta en fazla birkaç gün saklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın