Erdoğan’dan Meral Akşener’e Abdülhamid yansısı: O 3 isimden neden ses çıkmıyor?

Lider Erdoğan heyecanı! On binler saatler öncesinde doldurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir Gençlik Şöleni” aktifliğine katılmak üzere geldiği Adana’da, havalimanında vatandaşlarca coşkuyla karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları’nca Yeni Adana Stadı’nda düzenlenen aktiflik için Adana Havalimanı’na geldi.

Havalimanı çıkışında ellerinde Türk bayrakları, AK Parti flamaları ve güllerle bekleyen vatandaşlar, sevgi gösterisinde bulundukları Erdoğan’ın fotoğraflarını çekti.

Stadın dışında kurulan alanda halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kısa bir konuşma yaptı.

ERDOĞAN, BÜYÜK KONUŞMA ÖNCESİ DIŞARIDA TOPLANAN HALKA SESLENDİ

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

– 81 vilayetin tamamındaki gençleri gönülden selamlıyorum. Bugün Adana bir öteki çoşkulu. Sizler, bugün görüyorum ki kabınıza sığmıyorsunuz. Her birinize farklı başka teşekkür ediyorum. Tarımın, rahmetin kenti Adana’yı biz bir öbür seviyoruz. Daima en ön safta olan vatansever vatandaşlarını seviyoruz. Rabbim stadyumlara sığmayan muhabbetimizi daim eylesin. Son 20 yılda ortamıza kimsenin girmesine müsaade vermedik.

“BİZ BU MİLLETE AŞIĞIZ”

– Başbakanlığımızdan itibaren yalnızca badireleri değil memnunluğunu da paylaştık. Hasret giderdik, ahdimizi yeniledik. Sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun, ayrım yapmadan kentlerimize hizmet götürdük. Biz bu millete aşığız. Ve aşık olduğumuz için dağları delerek bu yolda devam ediyoruz. Birileri gençlerimizi kısır kavgalarına dahil etmek isterken, biz buradan kardeşlik bildirileri veriyoruz.

“BİZİM SİYASET ANLAYIŞIMIZDA KUTUPLAŞTIRMA YOKTUR”

– Birileri nefret lisanıyla konuşurken, biz sevgi lisanıyla konuşuyoruz. Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para üzere harcamasına müsaade vermeyeceğiz. Sevgili gençler, bizim siyasetimizde kışkırtma yoktur. Bizim siyaset anlayışımızda milleti kutuplaştırmak yoktur. Biz öfkeyi körükleyen değil sevgiyi kardeşliği öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensuplarıyız.

“BURAYA İLETİ VERMEYE GELDİK”

– Bugün buraya yalnızca kucaklaşmaya gelmedik. Bayat senaryolarla ülkemizi bölmeye çalışanlara, siyaset simsarlarına net ileti vermeye geldik. Türkiye’nin geleceğine kimsenin ipotek koyamayacağını aktarmaya geldik. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. emperyalistlere taşeronluk yapanların kirli ellerine bırakmayacağız.

– Buraya, siyaset simsarlarına bildiri vermeye geldik. Her karış toprağında bir şehidin yattığı bu mübarek vatanı arbededen, kaostan medet uman kan tüccarlarının insafına bırakmayacağız. Kimse Türkiye’nin geleceğine hipotek koyamayacak.

“BİZİM PEŞKEŞ ÇEKİLECEK EVLADIMIZ YOKTUR”

– İstiklal ve istikbalimize leke sürdürmeyeceğiz. Son 20 yılda olduğu üzere 2023’e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz. Bizim milletimizden öbür pusulamız yoktur. Bizim global güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur. Kökeni, meşrebi, mezhebi, siyasi tercihi ne olursa olsun bu ülkenin gençlerinin tamamı bizim evladımızdır.

ERDOĞAN’DAN TARİHİ GENÇLİK KONUŞMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, stat dışında toplanan halka yaptığı kısa konuşmanın akabinde, stadyum içinde hazırlanan büyük platforma gelerek, statta toplanan on binlere seslendi.

Erdoğan, Adana’da AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Gençlik Şöleni’nde sahneye, Duman kümesinin “Senden Daha Güzel” müziği ile geldi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

– Ülkemizin dört bir yanından gelip Adana’da tek yürek haline gelen sevgili gençler. Tüm Türkiye’ye tüm dünyaya yürekleri titreten sevgili gençler. Kökü ezelde bir büyük davanın idrakinde sevgili gençler. Gözümüzün parıltısı geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada bizlerle olan 28 farklı bölgeden siyasi parti gençlik teşkilatı temsilcilerine teşekkür ediyorum.

– Bana sizler üzere yol arkadaşları verdiği için Rabbim’e milyonlarca defa hamd ediyorum. Siz Türkiye’yi amaçlarına ulaştıracak gençliksiniz. Siz propaganda edileni, dayatılanı değil kendi kültür hazinesindeki hakikatleri bulacak gençliksiniz. Siz dağılmışları toplayacak, gizlenmişleri açacak, karanlıkları güneşle aydınlatacak gençliksiniz. Çürümüşlüğün kirli mecraların içinden sıyrılıp faziletli yolları açacak gençliksiniz. Sizlere inanıyorum.

– Siz esir kalmış kardeşlerinin muştu bekleyen dostlarının, yardım eli uman mazlumların sevinci olacak gençliksiniz. Mankurtların karşısında milletin mayasını koruma edecek, amaç bekleyen akranlarının karşısında kızılelmanın istikametini gösterecek gençliksiniz. Siz Medine’nin, Mekke’nin, Küdüs’ün, Diyarbakır’ın, İstanbul’un, Bosna’nın semalarında ezan sesleri yankılanan tüm diyarların beklediği gençliksiniz.

MERAL AKŞENER’E “SULTAN ABDÜLHAMİD” YANSISI

– Abdülhamid Han, hayatı boyunca bölümünün emperyalistleriyle gayret etmiş bir millet sevdalısıdır. Varsın birileri Seyahat olaylarını devrilişine benzeterek dursun, biz ecdadın müsaadeden yürüyeceğiz. Gençlerimiz kimin, kim olduğunu bilmeye hakkı var. Siz emperyalist ağızlılara hak eden yanıtı verecek gençliksiniz. Sultan Abdülhamid’e lisan uzatan hanımefendiye sormak lazım, 33 yıl hasta dev diye takdim edilen Osmanlıyı toprak kaybetmeden yöneten Abdülhamid’e lisan uzatana, 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral Hanım, sen kim Sultan Abdülhamid’e saygısızlık kim. O, 6’lı masada olanlardan 3 tanesi var ki bunlar Sultan Abdülhamid’e laf söyletmemişlerdi. Artık ne oldu da sus pus oldular. Birebir masada oturdukları halde laf atanlara haddini bildiremediler. Bu millet ecdadına hakaret edenlere haddini bildirecektir.

“2023’ÜN SONUCUNU BEN SİZİN GÖZLERİNİZDE OKUYORUM”

– Bu akşam buradan birinci sinyali veriyorum. Siz bizim 40 yıllık siyasi çabamız ve 20 yıllık iktidarımızda temellerini attığımız büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını 2053 vizyonuyla taçlandıracak gençliksiniz. Her birinizin kalbimizde, zihnimizde başka, özel, eşsiz bir yeri var. Bu bakımdan karşımdaki gençliği Allah için seviyorum. Sizin üzere bir gençliğe sahip olduğumuz için de Allah’a hamd ediyorum. 2023’e hazır mıyız? Tüm arkadaşlarınıza bu akşamın coşkusunu iletmeye hazır mıyız? 2023’ün sonucunu ben sizin gözlerinizde okuyorum. Bu kararlılığınız, devamlılığınız inşallah 2023’le birlikte yeni bir periyodu başlatacak ve sizlerle birlikte aldığımız emaneti doruğuna yerleştireceğiz. Artık sizlerle stadyumun burasında az evvel stadyumun dışında yeniden on binlere hitap ettim. Gençlikte durmak gerilemektir, gerilemek yıkılmaktır, yıkılmak ölmekten beterdir. Daima ileriye, daha ileriye, daima ileriye gerçek gitmek, daima üste yanlışsız tırmanmak, tepeden gözünü ayırmamaktır.

“BAY KEMAL TANKLARIN ORTASINDA GEÇİP BAKIRKÖY BELEDİYESİ’NE SIĞINDI”

Bugün İsveç Başbakanı, Finlandiya Cumhurbaşkanı, akabinde NATO Genel Sekreteri’yle görüştüm. Dün İngiltere Başbakanı ile görüştüm. Rusya-Ukrayna savaşı ve ikili ilgilerimizi konuştuk. Bugün dünyada dijital mecralara hapsedilmiş, meslek arayışında bir gençlik profili öne çıkmaktadır. Biz her fırsatta imandır ol cevher ki, ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür. Biz bugerçeği Kasımpaşa’dan çıkıp, Cumhurbaşkanlığına uzanan safhada gördük. Bay Kemal tankların ortasından gelip, geçip Bakırköy Belediyesi’ne sığınmıştı. Hatırlayın onları, zira o günden bugüne 7 yıl geçti. Çağrıyı yaptık ‘meydanlara’ dedik ve gençlik meydanlara yürüdü. Türkiye’nin genelinde elde ettiği her kazanım gençlerimizin ortaya koyduğu onurlu duruşları, elde ettikleri muvaffakiyetleri sayesindedir. Artık karşımda Teknofest gençliğini görüyorum. İnşallah Teknofest gençliğiyle 2023 seçimlerine yürüyoruz.

“ADANA’YA BU STADI BİZ İNŞA ETTİK: BUYRUN EMRİNİZDEDİR, DEDİK”

Birileri mühleti anlık, saatlik, günlük haydi bilemediniz haftalık olan palavralarla kendilerini avuturken biz 10 yıl, 30 yıl, 50 yıl, 70 yıl sonrasının Türkiyesini konuşuyoruz. Bunu da kendi kendimize yapmıyoruz. Tiyatrovari gösterilerle kendi kendimizi kandırmıyoruz. Tüm hayallerimizi, sizlerle gençlerimizle birlikte kuruyoruz. Tüm amaçlarımızı gençlerimizle belirliyoruz. Hazırlıklarımızı buna nazaran yapıyoruz. Bizim bir kederimiz, aşkımız var. Şu stad Adana’ya bizim eserimizdir. Burayı biz inşa ettik, Adana’ya ‘buyrun emrinizdedir’ dedik. Biz hizmet siyasetiyle yola çıktık. Eser siyasetiyle yola çıktık. Unutmayın eşşek olur kalır semeri, insan ölür kalır yapıtı. Biz bununla varız. İnşallah bundan sonraki gayelerimizi sizlerle birlikte hayata geçireceğiz.

“BUGÜN AYASOFYA FATİH’İN EMANETİNE UYGUN FORMDA İBADETE AÇILDI MI?”

Ülkemizde evvelden beri gençleri hem geçmişlerinden kopartmaya hem de karar ve sistemlerin dışında tutmaya çalışan bir zihniyet var. Bugün haklar, özgürlükler, uygulamalar olarak gördüğünüz konular var. İnsanlarımızın inançlarını öğrenmeleri, ibadetlerini yerine getirmeleri, diledikleri kılık kıyafetle her yere girebilmelerin önünde saklı açık pürüzler vardı. Bugün Ayasofya Fatih’in emanetine uygun formda ibadete açıldı mı? Bugün genç kızlarımız okullarına, çalışan bayanlarımız işyerlerine başörtüleriyle girebilmektedir. Bizim gençliğimiz imam hatiplerin kapılarına sinsi kilit vurulmasına karşı çıkmakla geçti.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın