Efsane Şoför sineması konusu nedir? Efsane Şoför oyuncuları kimler?

Efsane Şoför, Karzan Kader tarafından yönetilen, senaryosu Craig Welch ve Gary Gerani tarafından yazılan 2019 Amerikan spor aksiyon drama sinemasıdır. Oyuncu takımında, John Travolta, Michael Madsen, Shania Twain ve Toby Sebastian bulunuyor. Efsane Şoför sineması konusu nedir? Efsane Şoför oyuncuları kimler?

Ana çekimler Ağustos 2017’de Alabama’da başladı. Sinema, eleştirmenlerden genel olarak olumsuz tenkitler aldı. 22 Şubat 2019’da vizyona girdi.

EFSANE ŞOFÖR SİNEMASI KONUSU

Sam ve Cam Munroe, Talladega Short Track toprak yarış pistinde yarışan bir baba ve oğul ikilisidir. Sam, oğlunun boşanmış Becca ile çıkmak ortasında müsabakasını destekleyen mahallî bir yarış efsanesidir. Yetenekli bir yarışçı olmasına karşın, Cam’in arabası, yetersiz finansman nedeniyle düzgün yarışmıyor. Motor meseleleri nedeniyle yarışı kaybettiği için hüsrana uğrayan Sam’in uzun müddettir rakibi olan Linsky, Cam’e takımına yeni bir otomobil ile katılma bahtı sunuyor. Cam, kıymetini kanıtlamak ve yarışlar kazanmak için babasını Linksy’ye katılması için terk etmeye karar verir. Cam, babasına Linsky’ye katılma seçimini anlattığında, Sam öfkelenir ve kendi oğlunu garajdan kovmadan evvel Linsky’nin bir yılan olduğu konusunda uyarır.

Cam’in ilticası yüzünden morali bozuk olan Sam, geceyi kederlerini içerek geçirir. Sonraki gün, Sam kendini emekliliğinden kurtarmaya ve şampiyon bir yarışçı olarak statüsünü geri kazanmaya karar verir. Herkes Sam’in bu kadar geç yarışmak için meczup olduğunu düşünürken, tecrübesini ve sürüş marifetlerinin hala birinci sınıf olduğunu hemen kanıtlıyor ve birkaç yarış kazanıyor. Sam şampiyon yarışçı unvanını geri kazanırken, Linsky Sam tarafından tehdit edildiğini hisseder ve Cam’in Sam’in otomobiline çarpmasını ister. Babasına çarpamayan Linsky, bir sonraki yarışta öbür bir yarışçı etabına sahip. Dunn, Cam’in dönmesine neden olur ve Sam, Cam’in otomobiline yandan çarpar. Cam kazadan sağ kurtulmasına karşın, bacağında birden fazla kırık var ve birkaç aydır yarış dışı.

Bu altı aylık düzgünleşme ortasında, Sam ve Cam birbirleriyle barışır ve Sam, Linsky’nin Cam’in kendisine çarpmasını istediğini öğrenir. Her iki otomobil da önemli halde hasar gördüğünden, yarışa geri dönmek için yeni bir otomobile gereksinimleri var. Bu mühlet boyunca Sam, karısını öldüren 1970 Mustang’i elinde tuttu. Manevi pahası nedeniyle, onu asla satamadı. Lakin, Cam’in kullanması için yaklaşık 80.000 $’a mal olan yeni bir Geç Model Almak için, Sam otomobilini Linsky’ye satmaya karar verir. Artık tüm gücünü yeni arabayı yapmaya adayan Munroe ailesi, uğraşlarını arabayı hazırlamak için bir ortaya getiriyor ve Cam’in piste geri dönmesini destekliyor.

Linsky, sonunda kimin daha uygun yarışçı olduğunu kanıtlamak için Sam’i yenmek istiyor; onun yerine Cam ile yarışmak zorunda kalır. Yarış sırasında Linsky, yarışın son iki tipinde Cam’i döndürüyor. Cam otomobilini tekrar çalıştırmayı başarır ve son iki tıp boyunca (ki bu pek muhtemel değildir) sahanın gerisinden toparlanır ve yarışı kazanır. Munroe yarışı kazandığı için Linsky’nin zaferi reddedildi. Basınla yarış hakkında yorum yaparken, Cam, Sam’e ve onun sevgi dolu karısına takviyeleri için teşekkür ediyor. Sonrasında, Munroes, Cam’in kızının birinci doğum gününü kutlar. Cam, aileyi yerleştirmek için yeni bir daire aldı ve Sam, sonunda hayatında memnunluk ve huzuru bulan Becca ile münasebetini sağlamlaştırdı.

OYUNCULAR

* John Travolta

* Shania Twain

* Toby Sebastian

* Rosabell Laurenti Sellers

* Michael Madsen

* Kevin Dunn

* Buck Taylor

* Luis Da Silva

* Margaret Bowman

* Gioia Libardoni

* Denny Méndez

* Chris Mullinax

* Red Farmer

* Jen Baker

* Faith Bruner

* Jonathan Aidan Cockrell

* John Flanagan

* Haley Flanagan

* Audrey Fafard

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın