Çift 16 Pin Güç Bağlantısına Sahip PSU’lar Yolda

Thermaltake, yeni sergilediği güç kaynakları ile üst düzey GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları için hazır görünüyor. 2022 Thermaltake Expo’da bir sunum yapan şirket, kasa, klavye veya bellek gibi çevre birimleriyle birlikte yeni nesil PSU’larını duyurdu.

Yeni nesil ürünlerin tüm detaylarına değindiğimiz Intel ATX 3.0 standardını benimseyeceği söyleniyor. Bu standartla güç dağıtım sisteminde birçok değişim yapıldı ve nihayetinde daha kaliteli bileşenler kullanmak gerekiyor.


Thermaltake Çift 16 Pin Güç Bağlantısına Sahip PSU

Expo’da şirket, 1250W ve 1650W varyantları ile iRGB Plus serisini tanıttı. 80+ Titanyum sınıfı güç kaynakları, 140 mm RGB fan ile birlikte gelecek. Ayrıca %100 Japon Kapasitörler kullanıldığı belirtiliyor.

Güç kaynakları için ilk olan bir şey var. Thermaltake, iRGB Plus serisinde bir değil, iki adet 16 pinli Gen5 güç konnektörü (12VHPWR) sunuyor. Daha öncesinde tek 16 pinli (12+4) PSU’lar görmüştük. Ancak görünüşe bakılırsa gelecekte üst düzey sistemler için tek bir konnektör bile yeterli olmayacak.


Intel ATX 3.0 – 16 Pin Güç Bağlantısı

Şu anda mevcut olan güç kaynaklarının büyük çoğunluğu tipik olarak 450W’a (3x150W) kadar çıkan güç adaptörleri sunuyor. Güç tüketiminin artmasıyla birlikte eski konnektörler artık yetersiz kalacak. Çeşitli söylentilerde RTX 4090 serisinin 600W’a varan sınırlara ulaşacağı söyleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın