BEDAŞ’tan elektrik kesintisi duyurusu

BEDAŞ, İstanbul Aksaray’da elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu.

BEDAŞ’tan (Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.) yapılan yazılı açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“İstanbul Fatih İlçesi’ne bağlı Aksaray’da indirici trafo merkezi yakınlarında bugün ( 4 Ağustos Perşembe) saat 16:00 sularında kimliği meçhul bir kişi tarafından çıkarıldığı tespit edilen yangın nedeniyle, bölgeyi besleyen elektrik kablolarımızda ağır hasar meydana gelmiştir.

-Yangın ihbarı gelir gelmez, can ve mal güvenliğini sağlamak için bölgedeki kimi mahallelerde güç kesintisine gidilirken itfaiyenin yangını söndürmesi sonrasında da gruplarımız hasar gören elektrik kablolarının tamiratı için ağır bir formda çalışmalara başlamıştır.

-Üzülerek belirtmek isteriz ki yangın nedeniyle ortaya çıkan güç kesintisinden Fatih ilçemiz hudutları içinde bulunan Aksaray semti ile İskenderpaşa, Hobyar, Eminsinan, Binbirdirek, Demirtaş, Beyazıt, Balabanağa ve Ali Kuşçu mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımız etkilenmektedir.

-Ekiplerimizin arızayı gidermek ve bölgeyi en sağlıklı biçimde enerjilendirmek için çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiğini belirtir, bu süreçte gösterdikleri anlayış için vatandaşlarımıza teşekkür ederiz”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın