Bakan Yanık açıkladı: Nisa bebek hakkında yeni gelişme

Bakan Yanık, İstanbul Pendik’te annesi tarafından terk edilen, daha sonra Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Nisa bebeğin sıhhat durumuna ait açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık, Nisa Bebek hakkında şöyle konuştu:

“İHMAL BULGUSU YOK”

Yönlendirici olmak istemem, kanaat paylaşmak hakikat olmaz. Şu ana kadar arkadaşlarımızın ihmali olduğu bulgusu yok. 0-6 yaş ortası çocukların kusması çokça karşılaşılan bir konu. 1 Nisan sabah saatlerinde arkadaşlarımız bebek kamerasından tespit ettikten sonra müdahale ediyorlar.

“HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI”

Tıbbi idari manada soruşturma sürüyor. Nisa bebek hayati tehlikeyi atlattı sondayla besleniyor. Şükürler olsun ki hayati tehlikeyi atlattı. Şimdi daha nefes alıp verme uyumu tam yerine gelmedi. Tabipler hastanede daha uzun mühlet kalmasını hakikat bulmuyorlar. Bebeğe enfeksiyon sebebiyle teneffüs aygıtını temin ettik. Bakanlık olarak onu hastane dışında özel bir bakıma alacağız. Takibini biz bakanlık olarak yapacağız. Şimdi bebek küçük olduğu için kalıcı hasar olup olmadığını tespit edemedik. Bu ilerleyen devirde bebeğin hareketleriyle belirli olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın