Apple, yanlışlı MacBook Pro klavye tasarımı için 50 milyon dolar ödeyecek

Apple, kullanıcılarının ısrarlı şikayetlerinden sonra yanılgısını kabul ediyor ve dizüstü bilgisayarlarında yaşattığı sıkıntılar için ödeme yapmaya hazırlanıyor.

Apple, bir müddettir kelebek klavye tasarımı nedeniyle kullanıcıların reaksiyonunu toplamış ve şirkete toplu bir dava açılmıştı. Kullanıcılar birinci vakitler aygıtlarının inceliği ve klavyelerinin hassasiyetinden mutlu kalsalar da kısa müddet içinde birtakım harflerin çalışmaması sıkıntısıyla karşılaştılar. Yaşanan klavye sorunu toplu bir davaya neden oldu.

HANGİ MODELLERİ KAPSIYOR?

Sözcü’nün Reuters’ın haberinden aktardığına nazaran, Apple ile bu sorun için bir mutabakata varıldı. Muahede, 2015’ten 2019’a kadar makul MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro modellerini satın alan müşterileri kapsıyor.

Anlaşmanın kurallarına nazaran, birden fazla klavye değiştirmek zorunda kalan kullanıcılar 395 dolara kadar, bir klavye değiştirmek zorunda kalan kullanıcılar 125 dolara kadar ve sadece tek bir anahtarı değiştirmek zorunda kalan kullanıcılar 50 dolara kadar ödeme alabilir. Ayrıyeten, meseleden etkilenen kullanıcılar önümüzdeki dört yıl boyunca fiyatsız klavye tamiratlarından yararlanabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın