Analist Nedenini de Açıkladı: Bu Altcoin’den Almalısınız!

Ethereum (ETH) altcoin projesini, teknik olarak yüzde 8’lik bir kazanç beklemektedir. Ayrıca yakın vadede yüzde 45’lik büyük bir kazanç olası bir ihtimaldir. Bu beklenti, birkaç merkez bankasının parasal sıkılaştırmanın sonunun yakın olduğuna dair sinyal vermesinden sonra gerçekleşmeye başlamıştır. Ayrıca Powell’ın yorumlarından anlaşıldığı üzere, FED kısa dönemde enflasyonu düşürmek için ABD’yi kasıtlı olarak bir durgunluğa itecektir. Bununla beraber, dolar parametresi zayıflayacaktır.

Bütün bunları ele aldığımızda altcoin projelerinin fiyat hareketlerinin olumluya dönmesi beklenmektedir. Ayrıca ETH’nin 1.688,39 dolardan üçgenin tabanına dönmesi büyük ihtimaldir. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu durum ETH’nin yüzde 45 kazanç ihtimali için bir alan açacaktır.

Ethereum ve altcoin projelerinde yüzde 45 kazanç!

Boğalar bu hafta ters rüzgarlarla karşı karşıya kaldıktan sonra, bu sabah itibariyle yükselişe geçti. Ayrıca Ethereum fiyatı bu yükselişle beraber yüzde 9 yükseliş yaşadı. Bununla beraber ETH, hafta sonuna girerken pozitif kalmaya ve haftalık kazançlar elde etmeye çalışmaktadır. Geçen haftaki görünüm kadar kötü ve ürkütücü olmasa da piyasalar merkez bankalarından gelen yeni bilgileri değerlendirdiğinden kararsız bir durum oluşturmaktadır. Halihazırda, Powell’ın kongresi, FED’in enflasyonu dizginlemek için ABD’yi resesyona sokmayı planlaması, yatırımcılar tarafından takip edilmektedir.

ABD’de bir durgunluk zayıf bir dolar anlamına geleceğinden ETH fiyatı bu haberle yükselişe devam edebilir. Ayrıca diğer bazı merkez bankaları piyasaları sıkılaştırma yollarını sona erdirmek üzere olduklarını bildirdi. Bununla beraber para koşullarının nakit girişi ile yeniden normalleşmeye başlayabileceği anlamına gelmektedir. Ayrıca, ETH fiyatı 1.243,89 doların üzerine çıkması muhtemeldir. Eğer bu çıkış gerçekleşirse mayıs ayından itibaren 1.649,37 dolarda oluşan düşüş üçgeninin tabandaki destek alanında toparlanmaya açık olmasını sağlayacaktır.

Dünyada son durum ve Ethereum’un geleceği

Ukrayna ve Rusya’daki durumla birlikte değişen hassas dengeler bulunmaktadır. Dengeler tedarik zincirlerinin Rus yerleşim bölgesi Kaliningrad’a kesilmesiyle kolayca yeniden bozulabilecektir. Bu durum, bir Rus askeri saldırısı veya karşılıklı çatışma ile gerçekleşebilecektir. Ayrıca bunun gerçekleşmesi, jeopolitik olarak gerilimi yeniden arttıracaktır. Bunun gerçekleşmesi, tekrar bir riskten kaçış dalgası gerçekleştirir. Ayrıca ETH fiyatını 1.000 dolar bandına düşürür. Hatta destek için 900 doların altına düşmesi de muhtemeldir. Halihazırda grafikte işaretlenmiş olan 830,93 dolarlık çok önemli bir tarihi seviye bulunmaktadır. Bunun gerçekleşme ihtimali göz ardı edilmemelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın